تاریخ خبر :1396/09/21    

برخورد مناسب فرهنگی

اولین جلسه هم اندیشی کمیسیون فرهنگی-اجتماعی شورای پنجم برگزار شد

عصر دوشنبه 20 اذر 1396 با حضور اعضای شورای شهر، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، نویسندگان و فعالان فرهنگی-اجتماعی شهرستان دلیجان اولین جلسه کمیسیون فرهنگی-اجتماعی شورای شهر به ریاست سید رضا جلالی برگزار شد.

سید رضا جلالی، دبیر و سخنگوی شورای شهر، در ابتدای جلسه ضمن عرض سلام و خوشامد گویی به حاضران در جلسه، رفع مشکلات فرهنگی-اجتماعی شهر را از دغدغه های اصلی شورای شهر عنوان کرد و به طرح مسئله  پرداخت.

 بعد از صحبت های جلالی، رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر، و طرح دغدغه های  اصلی شورای شهر در زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی، مباحث مختلفی مورد بحث و بررسی قرارگرفت و در ادامه به آسیب های بسیار مهم در حوزه فرهنگ شهر دلیجان به صورت اجمالی پرداخته شد و راه برون رفت از این آسیب ها و معضلات، برخورد مناسب فرهنگی به دور از شعارزدگی عنوان گردید.

 پرداخت به فرهنگ عمومی شهر، وجود اتباع خارجی، وجود خرده فرهنگ های مختلف و متفاوت که باعث گسست فرهنگی و روانی حاکم در بافت و محله های مختلف شهر شده است، جرم خیز بودن شهر با توجه به موقعیت جفرافیایی دلیجان، توجه ویژه به فرهنگ بومی و زبان راجی و استفاده از نمادها در ترویج این زبان، استفاده از ظرفیت های قومیتی شهر برای ایجاد اتحاد و همدلی و مشارکت اجتماعی گسترده تر، مبحث بانوان بعنوان قشری آسیب پذیر و راه اندازی شوراهای محلی در محله های شهر برای ارتباط با شورای شهر از مهمترین مباحث جلسه مذکور بود.

 با نظر اکثریت اعضاء، توجه به فرهنگ عمومی شهر بعنوان بزرگترین و مهمترین چالش پیش روی، مورد تاکید قرار گرفت.

 تاکید بر کار عملیاتی و تشکیلاتی به دور از هرگونه شعار زدگی و سیاه نمایی از دیگر مباحث مهم این گفتگو بود و مقرر شد در جلسه بعدی تنها روی یک معضل یا آسیب فرهنگی، اجماع صورت گرفته و با بررسی کارشناسی نسبت به حل آن موضوع در پروسه ای مشخص و با رویکردی هدفمند، اقدامات لازم صورت پذیرد.

در پایان با نظر مساعد اعضای حاضر در جلسه، بهروز رحیمی بعنوان دبیر کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای شهر تعیین گردید.نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
در تصویر چه عبارتی نوشته شده


آدرس: دلیجان، خیابان ایت ا... طالقانی، مجتمع شهروند2 ،طبقه چهارم، دفتر شورای اسلامی شهر دلیجان
تلفن: 44221400 - 44220888 (086) فکس: 44220999 (086)
طراحی و پیاده سازی : واحد فناوری اطلاعات شهرداری دلیجان