تاریخ خبر :1396/10/05    

سهم خواهی

سهم ورزش از مالیات بر ارزش افزوده بررسی شد

در سومین جلسه کمیسیون ورزشی شورای اسلامی شهر که  با حضور رییس و اعضای شورای شهر، ریاست اداره ورزش و جوانان، مسئول واحد سرمایه گذاری شهرداری، رییس و کارشناس اداره دارایی، کارشناسان و روسای بعضی از هیئت های ورزشی در محل شورای شهر برگزار گردید موارد زیر مورد بحث و بررسی قرار گرفت:

سید رضا جلالی بعنوان رییس کمیسیون  فرهنگی-اجتماعی-ورزشی شورای شهر، به میهمانان و کارشناسان حاضر در جلسه خوشامد گویی گفته و اشاره ای گذرا به جلسه قبلی کمیسیون ورزشی داشت وخواستار پیگیری و راه اندازی باشگاه فرهنگی، ورزشی شهرداری به صورت عملی شده و سپس از خدارحمی و دلاوری، برای ارائه راهکار جهت تخصیص ارزش افزوده در بخش ورزش خواستار راهنمایی شد .

علی اصغر خدارحمی، رییس اداره دارایی شهرستان دلیجان در مورد تخصیص قسمتی از مالیات بر ارزش افزوده، بیان داشت که سهم ورزش از ارزش افزوده به حساب خود سازمان واریز می شود و همچنین واحدهای صنعتی که با تاییدیه اداره کار، برای واحد صنعتی خود، باشگاه ورزشی تاسیس کنند می توانند قسمتی از مالیات بر ارزش افزوده را در این قسمت هزینه نمایند.

جواد دلاوری، کارشناس دارایی بیان کرد از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده تنها 3 درصد می تواند به بخش های دیگر از جمله ورزش تخصیص یابد که نحوه تخصیص این 3 درصد بر اساس شاخص جمعیت و در اختیار مدیر کل امور مالیاتی هر استان بوده و البته قانون نیز راهکار تخصیص این 3 درصد را مشخص نموده است و بهترین راهکار، جلسه با آقای سلیمی نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی، جهت تعیین تکلیف و رسیدگی به این موضوع مهم در سطوح قانونگذاری کشور می باشد.

سعید صادقی، عضو شورای شهر، اشاره ای به سهم ورزش دلیجان در 9 ماه گذشته داشته و بیان کرد طبق آمار سازمان برنامه و بودجه مبلغ 380 میلیون تومان برای ورزش شهرستان تخصیص یافته است که البته هنوز این رقم به صورت عملی محقق نشده است.

مهدی بیکی،عضو شورای شهر، عدم تامین هزینه های جاری مانند آب و برق و گاز سالن های ورزشی و بحث نگهداری از این اماکن  را از مهمترین معضلات جاری ورزش دلیجان عنوان کرده و خواستار رسیدگی فوری به این معضلات شد.

رحمان دلاوری، رییس شورای شهر خواهان ورود خیرین به این بخش مهم و سرمایه گذاری مشترک با شهرداری در زمینه ورزشی شد. 

محمد خلیلی، نایب رییس شورای شهر به بیان مشکلات جاری و آتی ورزش دلیجان پرداخته و تنها راه برون رفت از این معضل را ایجاد درآمد پایدار برای ورزش دلیجان عنوان کرده و پرداخت هزینه های جاری ورزش را با ورود شهرداری به این بخش و سرمایه گذاری در این بخش ممکن دانست.

محمد عزیزی، مسئول واحد سرمایه گذاری شهرداری از آمادگی شهرداری برای سرمایه گذاری در این حوزه خبر داد و قول داد با جذب و جلب سرمایه گذاران این بخش و در اختیار قرار دادن منابع و امکانات شهرداری در آینده ای نه چندان دور معضلات بخش ورزش دلیجان حل و فصل شود.

در پایان رضا مجیدی، رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان دلیجان مکاتبه با علیرضا سلیمی، نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی و دعوت از حق دادی مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان مرکزی را از اولویت های جلسه عنوان کرد و از آمادگی اداره ورزش و جوانان جهت واگذاری زمین چهارراه شهرداری به شهرداری دلیجان یا بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری خبر داد.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
در تصویر چه عبارتی نوشته شده


آدرس: دلیجان، خیابان ایت ا... طالقانی، مجتمع شهروند2 ،طبقه چهارم، دفتر شورای اسلامی شهر دلیجان
تلفن: 44221400 - 44220888 (086) فکس: 44220999 (086)
طراحی و پیاده سازی : واحد فناوری اطلاعات شهرداری دلیجان