گردشگری

قلعه نشست آباد دلیجان:

این قلعه دارای دو ورودی شمالی و غربی است که با برداشتن خشت های ورودی گردشگران می توانید درون قلعه تردد کنند و از زیبایی های شگفت انگیز و معماری جالب در قلعه دیدن کنند. خدقی که در کنار چنار این قلعه وجود نیز خود نوعی جاذبه توریستی است.

مجتمع تفریحی همای سعادت:

این کانون و مجتمع فرهنگی از جاهای دیدنی دلیجان است که با تلاش سید اکبر و سید عباس جلالی راه اندازی شده است این مجموعه دارای رستورانی مجلل و زیبا است.

غار بابا جابر:

این غار بر فراز کوه های جابر واقع شده است و برای گردشگران علاقه مند به سنگ نوردی جاذبه ای زیبا است. این غارها به لحاظ طبیعی برای گردشگران دارای اهمیت و جذابیت هستند.

امامزاده اسحاق:

از بناهای ارزشمند فرهنگی و مذهبی در دلیجان می توان به مقبره و آرامگاه امامزاده اسحاق اشاره کرد این حرم دارای بخش هایی از شبستان است ایوان، آجرکاری و سنگ تراشی های این امامزاده از دیگر دیدنی های آن است.

دهستان جاسب:

در فاصله ای از ۱۴۵ کیلومتری از استان مرکزی دهستان دلیجان واقع شده است این منطقه یکی از مکان های دیدنی دلیجان است که دارای قدمت و پیشینه ای طولانی است. آتشکده آتشکوه که متعلق به دوران ساسانیان است در این دهستان قرار گرفته است.

امامزاده سلیمان:

این امامزاده در دوران صفویان بنا شده است و بقعه ای هشت ضلعی است گنبد کلاهخودی این بنا نیز در کنار ایوان های آن تماشایی است.

غار نخجیر:

یکی از یبایی های که در دلیجان مورد توجه گردشگران است غار نخجیر است آثار طبیعی موجود در این غار دارای زیبایی های ویژه و متنوعی هستند.

مسجد مس سر

مسجد مس‌سر بنایی تاریخی است که از قدمت آن اطلاعات دقیقی در دست نیست اما با توجه به سبک معماری و طراحی‌های داخل مسجد آن را به دوران سلجوقیان نسبت می‌دهند. این بنا در گذشته ۱۳ گنبد داشت که در طول زمان از بین رفتند و فقط یک گنبد از آن و از زیر بنای ۵۰۰ متری فقط ۱۲۴ متر باقی‌مانده است. به دو دلیل این مسجد مس‌سر نامیده می‌شود، دلیل اول اینکه در گویش دلیجانی مس‌سر به معنی بزرگ است و دلیل دوم این است که قسمت بالای مسجد از مس بود و مردم با دیدن این قسمت به آن مس‌سر، به معنی سر مسی، می‌گفتند. در سال‌های اخیر این مسجد تاریخی مرمت شده و نام آن به مسجدالنبی (صلوات‌الله علیه) تغییر یافته اما همچنان بین مردم به مسجد مس‌سر معروف است.آدرس: دلیجان، خیابان ایت ا... طالقانی، مجتمع شهروند2 ،طبقه چهارم، دفتر شورای اسلامی شهر دلیجان
تلفن: 44221400 - 44220888 (086) فکس: 44220999 (086) ایمیل: delijanshora@iran.ir
طراحی و پیاده سازی : واحد فناوری اطلاعات شهرداری دلیجان